Halı ve Koltuk Yıkama

Halı yıkama sektörü son yıllarda hızla gelişmektedir. Bu gelişime paralel olarak, farklı türde, farklı özelikte halıların süratli bir şekilde yıkanması ve kurutulması zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Tüm halılar baz alındığında en güvenli ve süratli yıkama yapılan sistemler araştırılmaktadır. Mevcut uygulamalarda çoğunlukla; yer cilalama, ovma makineleri ile halı yıkama yapılmaktadır. Bu tür yıkamalarda halı zarar görmektedir. Yine aynı şekilde yıkanan halının kurutulmasında da sağlıklı olmayan bazı teknikler kullanılmaktadır. Firmanın temizlik makine ve sistemlerinde ki tecrübesi ışığında tam otomatik halı yıkama ve kurutma makinesi geliştirilmiştir.

TAM OTOMATİK HALI YIKAMA MAKİNESİ

Tam otomatik profesyonel halı yıkama makinesi geliştirilmesi projesi ile yeni üretim teknolojileri (rotasyon kalıpçılığı) kullanarak, halı yıkama makinesi prototipi üretilmiştir. Aynı zamanda bu proje yardımıyla teknolojik açıdan uluslararası bir konuma yükselmek amaçlanmıştır. Halı yıkama tekniği bakımından önemli unsurlar üzerinde durulan bu projede, halının genel de yıkanmayan veya gözden kaçan arka kısmının yıkanması ve atık olarak dışarıya verilen vakum ünitesindeki sıcak havanın sisteme geri kazandırılarak kurutmada kullanılması gerçekleştirilmiştir. Böylelikle hem teknolojik, verimli bir yıkama işlemi hem de enerjinin verimli kullanılması sağlanmıştır.

Temizlik hizmetlerinde her geçen gün değişen standartlar karşısında pek çok firma gerekli önlemleri hizmetleri sunamaz ve kapanmaya giderken her zaman sektörde belirleyici firma olmayı başaran firmamız büyümeye ve İstanbul da en yaygın ve kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor. 
 
Halı Ve Koltuk Yıkama operasyonlarında özellikle özel alanları ile hizmet veren firmamız bu alanda hizmet veren ekiplerini ve makine parkurunu özel bir planlama sonucunda oluşturmuştur. Zira hizmet verecek personel makine ve temizlik ürünlerinin mükemmel olmaması durumunda sonuç göreceli olmayacak bir kalitesizlik ile kendini belli edecektir. Bu nedenle bu alanda seçilecek olan personeller her zaman özel tespiteler ile belirlenmiş ve gerçekten bu alanda kalite ile hizmet verecek kişilerden oluşturulmuştur.
 
Halı Ve Koltuk Yıkama makineleri için de özel bir çalışma gerçekleştiren ekiplerimiz temizliğin sağlanabilmesi için en kaliteli makinelerin alınması ve kullanılması için özel bir çalışma ile sonuçlara ulaşmıştır. Bu sayede özellikle halı yıkamalarının firmamız bünyesinde yapılacağı düşünülürse en kaliteli ve hijyenik halı yıkama operasyonlarının sağlanabilmesi için ihtiyaç duyulan en önemli ayrıcalık firmamız tarafından size sunulmaktadır. 
 
Halı Ve Koltuk Yıkama alanında hizmet sunan firmamız ayrıca sunduğu hizmetlerde seçtiği temizlik ürünlerini hiçbir zaman insan cildine zarar verecek ürünler olmayacak şekilde özel olarak tespit etmektedir. Bu sayede istenilen kalite ve hijyen sağlanırken aynı zamanda da söz konusu olan tüm ürün örneklerinin tek tek denenmesi sonucu ulaşılan maksimum kalite de müşterilerimize sunulmaktadır. Bu yönü ile bakıldığında son derece büyük önem taşıyan temizleme ürünleri firmamızın sunduğu destekler ile her zaman sizlerin yararına gerçekleşmektedir. 
 
Halı Ve Koltuk Yıkama operasyonlarının en önemli adımlarından biri olan koltuk yıkama hizmeti adresinizde olacağı için sağlayacağınız makineler ile temizlik hizmeti size ait bölgede gerçekleşecektir. Bu alanda da tecrübeli ve güvenlik araştırmaları tamamen yapılmış personellerimizin gerçekleştireceği operasyonlar da her zaman hijyenin keyfini çıkarmanız ve kısa süre içinde tamamlanan temizlik hizmeti ile sorunsuz olarak o an kullanıma devam etmeniz mümkün olmaktadır. Firmamız her zaman değer üreterek hizmet sunmayı amaçlamaktadır.  
 
 
Projenin başlatılma gerekçelerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir; - son yıllarda halı yıkama işinin büyük ve önemli bir sektör haline gelmesi, - halı yıkama işleminde halının nemli kalması ve ilave kurutma sistemi gerektirmesi, - ithal ürünlerin (yıkama, kurutma ayrı ayrı makine olarak) ülkemize sürekli giriyor olması, - halı yıkamada halıya zarar verecek yöntemlerin (kimyasallar, zemin ovma makinelerinin kullanılması v.b.) kullanılması, - halı yıkama sektöründe faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçlarını karşılamak için kendilerinin çalışmalar yapması ve bu çalışmaların yetersiz kalması (yıkama ve fırçalama ünitesi ayrı, kurutma ünitesi ayrı v.b.) bu gibi nedenlerden dolayı firma bilgi birikimini kullanarak bu konuda Ar-Ge çalışması yapmaya karar vermiştir.
 
 
Vakum sistemi ve yıkama sistemleri konusundaki bilgi birikimi bu projeye aktarılarak tam otomatik ve verimli bir makine ortaya çıkarılmıştır. Bu proje ile tam otomatik halı yıkama makinası üretilmiştir (yıkama, ovalama, kurutma tek bir makinede/işlemde kısa sürede gerçekleştirilmektedir). Bu ürün halı yıkama sektörünün tüm ihtiyaçlarına çözüm olmuştur.

0216 466 49 20
Mehmet Akif mh. Sarıyer sk. No: 7/2 Ümraniye/ İstanbul, Türkiye
sc