Tarihi Eser Temizliği

Yüzlerce medeniyete ev sahipliği yapan ve tam bir tarihi eser cenneti olan ülkemizde ortaya çıkartılan ve koruma altına alınan eserlerin gerek müzelerde gerek restorasyon alanlarında gerekse özel koleksiyon sahiplerinin konutlarında bakım ve temizliğini yapan kuruluşumuz, son derece dikkatli ve titiz çalışmalar yürüterek, yapılarına zarar vermeden ve dokularını bozmadan, en iyi şeklinde görünmesini sağlamaktadır. Hem maddi hem de manevi açıdan büyük değere sahip olan, sıradan ve bilinçsiz ellere teslim edilmeleri durumunda büyük zarar ve hasar gören bu yapı ve parçalar için özel yöntem ve malzeme kullanarak kişi ve kurumların işini büyük ölçüde kolaylaştıran kuruluşumuz, Tarihi eser temizliği Yapan Şirketler içerisinde özel ve önemli bir yere sahiptir.

 

Bu alanda hizmet veren restorasyon firmaları ve bireylerle fiziksel ve kimyasal temizlik, yapı ve yüzeyleri korunarak kir ve atıklardan arındırılması hususunda iş birliği yapan firmamız, alanının son derece zorlu bir o kadar da tecrübe ve ihtimam gerektiren kategorisinde kusursuz işlere imzasını atmaktadır. Güçlü alt yapısı, zengin hizmet ağı ve modern donanımları ile boyutu ve gereksinimi ne kadar büyük ve geniş olursa olsun her türlü iş takibini yapabilecek beceri ve kapsama sahip olan şirketimiz, kısa süre içerisinde eserlere zarar vermeden, profesyonel yaklaşımlar ile ihtiyacınız olan hizmetleri sağlamaktadır.

 

Önemi anlaşılmayıp yıllar boyunca yanlış kullanım ve müdahalelere maruz kalan eserler üzerindeki boya, toz, is, yosun atıklarını modern sistemler ile yapıyı deforme etmeden ve orijinal dokusunu bozmadan titizlikle arındıran firmamız, mermer, ahşap, taş ve metal kullanılan tüm yüzey ve alanların yeniden eski görkemli görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır.

 

Tarih insanların en çok ilgi duyduğu konular arasında yer almaktadır. Bu yönü ile bakıldığında tarihi eser merakını ileriye taşıyan ve bir çok önemli esere ulaşmış herkesin aklına ilk gelen soru şüphesiz temizliğin nasıl ve kimler tarafından yapılacağı olacaktır. Bu yönü ile bakıldığında son derece büyük önem gösteren konuda hizmet verebilmek oldukça prestijli ve önemli bir hizmet dalı olarak bilinmektedir. Tarihi eser temizliği yapabilmek için öncelikle donanımlı bir alt yapıya sahip olmak gerekmektedir. 

 

Tarihi Eser Temizliği yapmak üzere özel kurmuş olduğumuz ekip sayesinde pek çok önemli resim ve heykel üzerinde başarılı ve sıfır hata ile temizlik yapabilme yeteneğine sahip olan firmamız İstanbul da bu alanda en önemli temizlik şirketi olmayı başarmıştır. Temizlik yapmak için sadece yüzeysel noktalara yönelmeyen firmamız temizlik hizmetinin bütün branşları için özel çalışmalar yürütmektedir. Temizlik söz konusu olduğunda sadece tarihi eser temizliği alanında değil müzelerin ve gösteri merkezlerinin de temizlikleri firmamız tarafından sunulan hizmetler arasında yer almaktadır. Öncelikli olarak temizlik dünyasının en başarılı firması olan firmamızın yöneldiği alanların altını çizmek doğru olacaktır. 

 

Tarihi Eser Temizliği yapan firmamız her zaman hizmetlerinde müşterileri için özel hizmetler geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle en ilginç alanlar da dahi kurmuş olduğumuz temizlik ekipleri yangın sonrası temizlikten tutun dış cephe temizliğine kadar pek çok farklı alanda hizmetler sunmaktadır. 

 

Tarihi Eser Temizliği yorumlama biçimimiz düşünüldüğünde en dikkat çekici ayrıntı şüphesiz fiyatlandırma politikamızda öne çıkmaktadır. Zira firmamız her zaman en kaliteli hizmeti ortaya çıkaran hizmet anlayışında daima en uygun fiyatlar ile hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Firmamız geliştirmiş olduğu tasarruf yöntemlerini tam olarak uygulayarak müşterilerimizin kaynaklarının iyi kullanılmasını sağlayan önemli bir hizmeti de gerçekleştirmektedir. 

 

Tarihi Eser Temizliği yapan firmamız her zaman çalışan personellerini kendi öz denetimlerini yapmak üzere bilgilendirmektedir. Bu sayede temizlik sonrası bir denetleyiciye ihtiyaç duymadan en kaliteli ve seçkin temizlik hizmeti firmamız aracılığı ile sizlere uygun fiyat koşulları ve hijyen ile birlikte sunulmaktadır.


0216 466 49 20
Mehmet Akif mh. Sarıyer sk. No: 7/2 Ümraniye/ İstanbul, Türkiye
sc